Kochane Osoby,

jako Fundacja Wolontariat Równości możemy Was już z radością poinformować, że Parada Równości znowu przejdziemy ulicami Warszawy jak zwykle w Miesiąc Dumy – 15 czerwca! Termin jest już oficjalnie ustalony z władzami miasta, a Prezydent Rafał Trzaskowski, jak co roku, weźmie udział również w tegorocznej Paradzie. Zapiszcie sobie tę datę w kalendarzu – będziemy tańczyć, bawić się, ale również głośno wznosić nasze postulaty. Trasę oraz hasło zdradzimy Wam po rozmowach z Komitetem Doradczym, do którego zgłosiło się aż 20 organizacji. Chcemy, żeby Parada była prawdziwie naszym wspólnym świętem, które tworzymy razem – i tak będzie!

Do tego, jeżeli rząd dotrzyma słowa, podczas tegorocznej Parady Równości będziemy świętować wprowadzenie ustawy o związkach partnerskich. Wierzymy, że to się wydarzy, a pierwsza Parada po wprowadzeniu tej ustawy będzie prawdziwie historycznym wydarzeniem. Bo miłość to miłość!


Rejestrować grupy oraz miejsce w Miasteczku Równości będziecie mogli na naszej stronie już 15 marca – szykujcie brokat i flagi!