Ludzie Fundacji
Rafał Dembe
Prezes Fundacji Wolontariat Równości.
Koordynuje pracę zarządu, fundrisig,
kontakty z organizacjami i partnerami.
Aktywistycznie działa od 22 lat. Pełnił funkcję koordynatora międzynarodowych projektów edukacyjnych dotyczących praw człowieka i społecznego zaangażowania z ramienia Banku Światowego. Był również społecznym członkiem komitetu sterującego polską edycją kampanii Rady Europy „Każdy Inny – Wszyscy Równi”. Jego dotychczasowe zaangażowanie obejmowało także wolontariacką współpracę w biznesie – współorganizował dyskusje, webinary, szkolenia oraz duże konferencje dot. otwartych i włączających miejsc pracy. Za te działania otrzymał m.in. Polską Nagrodę Różnorodności oraz został umieszczony na międzynarodowej liście najprężniej działających liderów LGBTQ+ w biznesie (OUTstanding LGBTQ+ Executive Role Models).
Z wykształcenia biolog molekularny, pracuje w banku, lubi podróże z plecakiem po Afryce.
kontakt: rafal.dembe@paradarownosci.pl
Tomasz Bączkowski
Wiceprezes Fundacji Wolontariat Równości – Skarbnik
Koordynuje sprawy administracyjne i finanse, współpracę
z organizacjami międzynarodowymi, koordynator parady
W ruchu LGBT+ od ponad 25 lat. Organizator Warszawskiej Parady Równości w latach 2005-2010. Zorganizował w 2005 roku ”nielegalną” Paradę Równości, która mino zakazu Lecha Kaczyńskiego przeszła ulicami Warszawy. Zainicjował i doprowadził do finału sprawę przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu przeciwko zakazom organizowania parad i marszów przez władze Polski. Wieloletni prezes Fundacji Równości , a także (współ)organizator wielu wydarzeń takich jak festiwale filmowe, konferencje, koncerty. Był również członkiem zarządów międzynarodowych organizacji działających na rzecz społeczności LGBTQ+, m.in. takich jak InterPride. Przez wiele lat skarbnik European Pride Organisers Association – europejskiej unii zrzeszającej ponad 100 organizatorów parad w Europie. Za swoją działalność otrzymał szereg nagród i wyróżnień m.in. niemiecką nagrodę ”Odwagi cywilnej”, medal „Zasłużony dla Tolerancji” przyznawanych przez Fundację Ekumeniczną Tolerancja czy nagrodę „Tolerantia” przyznawaną przez kilka międzynarodowych organizacji.
Z wykształcenia architekt i ekonomista. Prowadzi własną firmę architektoniczno-budowlaną oraz gospodarstwo rolne. Z zamiłowania podróżnik, pszczelarz, kucharz i cukiernik.
kontakt: tomasz.baczkowski@paradarownosci.pl
Emilia Bartkowska-Młynek
Członkini Zarządu Fundacji
Koordynuje komunikację
Aktywistka na rzecz osób LGBT+, kobiet, osób w kryzysie psychicznym. Współorganizatorka Olsztyńskiego Marszu Równości od 2018 do 2024 roku. W ramach Porozumienia dla prewencji suicydalnej jako reprezentantka OIsztyńskiego Marszu Równości wypowiadała się w Sejmie, Senacie i Radzie m.st. Warszawy, upominając się o ochronę zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży LGBT+. Wieloletnia koordynatorka wolontariatu na festiwalach filmowych. Twórczyni pierwszego feministycznego dyskusyjnego klubu filmowego – Dziewczyńskiego DKF-u. Z organizacjami pozarządowymi związana od 10 lat.
Wyróżniona tytułem „Liderki Równości” w konkursie organizowanym przez Ambasadę Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Forbes Women oraz Stowarzyszenie Kongres Kobiet
Z wykształcenia kulturoznawczyni. Kocha kino.
kontakt: emilia.bartkowska@paradarownosci.pl
Marcelina Wysokińska
Członkini Zarządu Fundacji
Koordynuje wolontariat i Miasteczka Równości
Związała swoje życie z aktywizmem w 2019 roku, kiedy to jako wolontariuszka dołączyła do Parady Równości – w tym samym roku dokonała też coming outu. Od tego czasu zaangażowana w działania na rzecz społeczności LGBTQ+, jest współzałożycielką i członkinią zarządu stowarzyszenia Queerszawa, które regularnie dostarcza informacji o queerowych wydarzeniach w Warszawie. Do Parady Równości wróciła w 2024 roku, obejmując rolę koordynatorki Miasteczka Równości. Prywatnie psia mama, absolwentka SGGW w Warszawie na kierunku hodowla zwierząt dzikich i towarzyszących. Zawodowo wspiera dział IT w korporacji, w której należy do tęczowej sieci pracowniczej. Lubi pizzę i gluten.
Kinga Święs
Koordynuje komunikację w social mediach
Obecnie pełni funkcję Wiceprezeski Fundacji Tęczowy Think Tank, gdzie odpowiada za koordynację kluczowych projektów i wzmacnianie współpracy w zespole. Aktywnie działa na rzecz budowania synergii między środowiskami profesjonalnymi a aktywistycznymi, prowadząc analizy, badania oraz pozyskując fundusze.
W ramach swojej działalności w Fundacji Tęczowy Think Tank, pomaga organizacjom działającym na rzecz praw osób LGBTQ+ w Polsce w doskonaleniu operacyjnym, zapewniając im narzędzia, zasoby i wiedzę potrzebną do zwiększenia efektywności. Współorganizuje kampanie społeczne i warsztaty kreatywno-strategiczne. Buduje kluczowe relacje z politykami, mediami, naukowcami oraz biznesem, promując równość, inkluzywność i sprawiedliwość społeczną w Polsce.
Z wykształcenia jest politolożka i ekonomistka. Pasjonuje się kolarstwem szosowym, fotografią, podróżami i gotowaniem.
kontakt: kinga.swies@paradarownosci.pl